Poilsio viešbučių kritiko debiutas “Pajūrio sodyboje”

20140709_162508_HDRSavo, kaip viešbučių kritiko karjerą pradėsiu įspūdžiais apie Šventojoje įsikūrusį viešbutį “Pajūrio sodyba” (a.k.a. “Kuršių kaimas”), kur su šeima nusprendėme praleisti kelias karštas liepos dienas. Tas faktas, kad orų prognozė tai savaitei buvo tiek tiksli, kiek tiksli buvo futbolo specialistų prognozė dėl Brazilijos – Vokietijos pusfinalio mačo, lėmė tai,kad pačiame viešbutyje teko praleisti daugiau laiko, nei buvo planuota (planuota buvo viešbutyje tik miegoti ir lėkti prie jūros bei į kitokias pramogas). Be to, buvo nebloga proga ir susipažinti su tik kažkada vaikystėje lankyta Šventąja.

Beje, apie Šventąją bus atskira tema – kodėl Šventoji tik Palangos priemiestis? 

Viešbučio paieškos

Paieškas pradėjome internetuose ir klausinėdami draugų rekomendacijų. Įvairių skelbimų iš serijos “erdvūs nameliai arti jūros” gilesnė analizė reiškė, kad už 100 – 150 litų nakčiai gausi didelės palapinės dydžio medinį trobesį, o iki jūros reikės pėdinti tiek, kad ikimokyklinukai pradės zysti iš nuovargio nepriėję pusiaukelės. Taigi, apsistojome ties “Kuršių kaimu”, kur naktis keturių asmenų šeimai kainavo 325 lt, įskaitant pusryčius. Daug ar mažai? Palangos kainomis – mažai, Šventosios kainomis – daug, Nidos kainomis – išvis juokas… Toks viešbutis Palangoje, manau, kainuotų bent 50 procentų brangiau.

Nerašysiu neutralių vertinimų ar bereikalingų pagyrų. Apie tai viešbučio savininkai rašo patys savo interneto svetainėje. Apžvelgsiu tik tai, į ką atkreipiau dėmesį. Bus ir to, ir to.

Vieta

Privažiavimas – patogus. Iš esmės – tai pirmas objektas, įvažiavus į Šventąją nuo Palangos – Liepojos kelio. Prie pagrindinių vartų didelė parkavimo aikštelė. Kaip vėliau pasirodė, joje parkuojasi visi norintys. Viešbučio svečiams – atskira parkavimo aikštelė jau paties viešbučio teritorijoje, prie pat namelio. Tai labai patogu. Tačiau nemačiau, kad privataus parkingo vartai būtų uždaromi nakčiai.

Personalas

Mus pasitiko maloni ir paslaugi administratorė. Mergaitės bare ir restorane irgi nėrėsi iš kailio vykdydamos kiekvieną mūsų prašymą. Vienintelis patarimas savininkams – pasiūkit personalui deramas uniformas. Tos be skonio restoraniškos “juoda-balta” tikrai nedera “Kuršių kaimo” stiliaus    viešbučio personalui. Patikėkit, jūsų merginos tikrai stengiasi gerai dirbti. Jos nusipelno dar ir puikiai atrodyti!

Restoranas

Pusryčiai – ne ypač gausūs, bet tikrai skanūs. Taip pat skanūs šaltibarščiai ir lietiniai su varške. O šiaip virtuvė tokia “lietuviška pajūriška”: porcijos nemažos, tačiau daug kininės salotos, aliejus velniai žino koks, per daug riebalų. Mano profaniškas  patarimas – geriau kokybiškesnis maistas, bet mažesnės porcijos, nei daug ir šiaip sau.

Atskiros ir rimtos pastabos reikalauja muzika restorane. Po velnių, kada jūs, savininkai, suprasite, kad rusiška popmuzika (клошка моя, я по тебе скучаю…) yra blogių blogis! Kokia būtų jūsų reakcija, jei jums viešint gerame viešbutyje, kad ir kokioje Antalijoje, restorane dienų dienas grotų ta pati kokio Minedo kompaktinė plokštelė?! Ir nesakykite, kad jūs nesukrapštote 15 litų normaliai FM antenai, kad restorane grotų bent radijas, nes mačiau, kad FM resyverį bare tikrai turite. Beje, tas pats galioja ir barui prie baseino!

Nameliai ir kambariai

Teritorija puiki, nameliai – puikūs. Kambariai – tikrai aukšto lygio: statyba gera, apdaila – kokybiška, visur geros patvarios medžiagos: raudonos plytos, natūralus medis ir kt. Kambariuose ergonomiški ir funkcionalūs baldai, patogi lova, gera patalynė. Kambariuose gausu rozečių, taigi, nereikės kautis  su sutuoktiniu ar vaikais dėl to, kurio eilė krauti mobilųjį ar planšetę.

Visur veikia greitas bevielis nemokamas internetas. Tačiau televizija rodo tik LIUKS!, LRT, LNK ir dar porą kažkokių kanalų.

Kambariuose nėra kondicionieriaus. Suprantu, kad lietuviškam klimatui tai nebūtina, tačiau tuomet bent tinkleliai nuo uodų ant balkono durų ir langų tikrai praverstų.

Gavome tik vieną kambario raktą – kortelę. Man paprašius antros – negavau. Turint omenyje tai, kad paties namelio durys pirmame aukšte taip pat rakinamos, tik vienas kambario raktas yra nepatogu.

Baseinas, kiemas ir bendros pastabos

20140710_175810-1~2

Tikrai patiko tai, kad viešbučio kieme yra baseinas. Tik nežinau, kas atsakingas, bet su terasinėmis lentomis aplink baseiną reikia kažką daryti. Ar parinkta netinkama mediena, ar lentos blogai šlifuotos, ar dar kas nors, bet vaikai nuolat pilnais padais rakščių. Tas skubiai taisytina. Juk tam ir medinė terasa, kad basomis būtų galima saugiai vaikščioti, ar ne?

Puiku, kad viešbutyje yra ir dviračių išsinuomoti. Dviračiai geri, nauji. Tik trūko priekabėlės vaikams – tikrai patogus daiktas.

Taigi, tiek apžvalgos. Vietoj reziume – jei važiuosiu vėl į Lietuvos pajūrį, tai atvažiuosiu čia, į “Pajūrio sodybą”. Gera vertė už gerą kainą, rekomenduoju. Stiprios trys žvaigždės.

Savininkui: perrenkit restorano personalą, uždrauskit groti rusiškas balalaikas, nušveiskit terasą prie baseino – bus keturios žvaigždės. 

 

Parašykite komentarą